علوم تجربی متوسطه ( دوره اول )
محیطی مجازی برای ارتباط بیشتر با دانش آموزان عزیز و دبیران محترم 

  یـــــــــخ داغ ... ( کار تحقیقی محمد حسین احمدپور عزیز از مدرسه شاهد... ممنون محمد حسین جان که زود زود به سایت سر می زنی )خیلی ها فکر می کنند که در دماهای بالاتر از صفر آب نمی تواندبه صورت جامد وجود داشته باشد. اما اگر فشار خیلی زیاد باشد آب منجمد میشودو در دماهای بالاتر از صفر به همان حالت باقی می ماند. بریجمن، فیزیکدان آمریکایی این موضوع را اثبات کرده و نام این یخ را "یخ شماره 5" گذاشته است. این یخ در فشار وحشتناک 20600 آتمسفر بوجود می آیدو در دمای 76 درجه سانتی گراد هم به صورت جامد باقی می ماند.


نوک انگشتان ما اگر می توانست این یخ را لمس کند، از داغی آن می سوخت. ولی دست زدن به چنین یخی امکان پذیر نیست چرا که در فشار فوق العاده زیادی تشکیل می شودو نیازمند به ظرفی با دیواره های بسیار ضخیم استکه از بهترین نوع فولاد ساخته شده باشد. نکته جالبتر اینجاست که یخ داغ غلیظ تر از یخ معمولی و حتی آب معمولی است و برخلاف یخ معمولی که روی آب شناور می مانداین یخ در آب فرو می رود.

[ چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 23:51 ] [ ا-رحمانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اسعد رحمانی هستم دبیر علوم تجربی و دکترای داروسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران.این وبلاگ برای راهنمایی و رفع اشکال و همچنین ارتباط بیش تر با دانش آموزان عزیز ساخته شده است لطفا هر سوال یا هر نظری دارید در قسمت "نظر" بنویسید. خوشحال میشم نظرها و نوشته های خوب شما عزیزان را ببینم.
موضوعات وب
امکانات وب
بوگاتی